Кина фурнир Slicer во моделот на фабрика и производителите BB1131B | Jingyuan

Дрво Slicer во Модел BB1131B

Краток опис:

Company brand JINGYUAN MInimum of quantity 1x20GP Delivery time Within 15 days after got your deposit Shipping port Qingdao and Lianyungang Company location Our company is next to Linyi city bus station, Shandong province, China. 1 hour from Qingdao Liuting Internation Airport.  1.5 hours from Shanghai Pudong International Airport. 2.5 hours from Guangzhou Baiyun International Airport. Payment terms 20% T/T in advance, 80% in the period of shipment or L/C Contact information Mo...


детали за производот

Тагови производ

компанија бренд Jingyuan
Минимум количина 1x20GP
Време на испорака Во рок од 15 дена откако доби вашиот депозит
превозот пристаниште Кингдао и Lianyungang
компанија локација Нашата компанија е во близина на автобуската станица Linyi градот, провинцијата Шандонг, Кина. 1 час од аеродромот во Кингдао Liuting Меѓународен. 
1,5 часа од Шангај Пудонг Меѓународниот аеродром.
2,5 часа од меѓународниот аеродром во Гуангжу Baiyun.
Услови на плаќање 20% T / T во однапред, 80% во периодот на испорака или L / C
Контакт информации Моб: 0086-15806925262 г-дин Вилијам

Параметар на производот

модел BB1131B
Дозволена големина на суровина 3000 × 510 × 700mm
големината машина 3100 × 200 × 20mm
парче дебелина 0.1-2.0mm
брзина на производи 18-32pcs / min
Клип блок начин Електрични или рачно со помош на
главниот мотор 22Kw
лифт мотор 3kw
клип мотор 3kw
големината на рамката 7698 × 4152 × 2808mm
Нето маса 1900Kg

Опис на производот
Машина тело:
1. направени од леано железо, изотермичен третман на annealing обезбедува работа стабилност и вибрации намалување на перформансите.
2. Хромирани колони, спречување на носење надвор
3. Па водич мелење, гарантирање на работењето мазност.  
4. тек стил исхрана, се мали триење и да се обезбеди живот на подвижна лента.

Перформанси:
1. Околу 25 парчиња на фурнири во минута (врз основа на 2 метри дрво и систем за вовлекување циклус) 
дебелина 2. Сечење прикажано на број, тоа може да биде онолку точни колку што 0.01mm
3. укинување Работна маса контролира рачно и автоматски.
4. Опремени со безжичен ножен прекинувач 
5. излез дрво може да биде означена со контра
6. Автоматско хранење брзина може да се прилагоди од страна на Саладин
7. дебелина дрво може да биде од 0,5 mm до 8мм според дрво темперамент
8. грешка дебелина фурнир паѓа во ± 0.05mm

 

 

 


  • Претходно:
  • Следно: